Hakkımızda

Çalışan ve Üreten Türkiye ♥

NEDEN ART AHŞAP?

BİZ KİMİZ

          Art Ahşap 2015 de Karabük ilinin Yenice ilçesinde kurulmuştur. Bünyesinde çalıştırdığı mühendis, idari personel ve işçiler olmak üzere birçok kişiye iş istihdamı sağlamış ve bulunduğu ilçenin gelişimine katkı da bulunmuştur. İmal edilen her bir ürün de el emeği ve iş gücü söz konusudur. Müşteri talebi ve memnuniyeti firmamız için büyük öneme sahiptir.

          Art ahşap firması olarak müşterilerimizin mutfak, kafe ve restoranlarında rahatlıkla kullanabileceği bir çok ürün imal etmekteyiz. Bu ürünleri kısaca sıralayacak olursak; servis sunum tabakları (peynir, çay, kahve, pide, pasta, pizza vb…), kesme tahtaları, bardak altlıkları, nihale, baharatlık, çay tepsisi vb… birçok ürün. Ürünlerimizin imalatında kullandığımız kayın ağacı antibakteriyel özelliklidir. Ürünlerimiz su yalıtımını sağlamak için zeytinyağı ile yağlanmaktadır. Hiçbir boya, vernik, cila vb. kimyasal ile temas etmemektedir. Tamamen doğal olan bu ürünleri ailenizle mutfağınızda sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz.

          Evimizde kullandığımız aksesuarlar yaşam alanımızın vazgeçilmez parçalarıdır. Evler için; çiçeklikler, mumluklar, askılıklar vb. küçük dokunuşlar olmadan eksik yorumlanan bir sanat diyebiliriz. Bizlerde sanatınızı tamamlamanız için ürünlerimizle sizlere yeni fikirler sunmak istiyoruz. Tabure, yan sehpa, mumluk, askılık, sarmaşık çitten tutunda peçeteliğe kadar birçok ürünle sizlere hizmet vermekteyiz. Ahşap ürünler evinize doğallık ve sıcak bir hava katacaktır. Ahşabın kahverengi ağaç dokusu ile huzurlu ve sıcak bir ortamda yaşayabilirsiniz.

         Üretim sektöründe yenilenebilir, doğal ve insan sağlığı açısından zararsız materyallerin kullanımı günümüzde artarak değer kazanmıştır. Ahşap oyuncak üretimi, çocuk çalışma masaları, çocuk eşyaları üretimi dünyada önemli bir pazar alanı oluşturmaktadır. Bunun nedeni bizler için çok değerli olan çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde büyümesini istememizdir. Firmamızda çocuk aktivite ve çalışma masaları, oyuncaklar, satranç masa takımı, kızak ve basamak gibi birçok ürün imal edilmektedir. Çocuk çalışma ve aktivite masalarında kullanılan kayın yüksek dayanıma ve sertliğe sahiptir. Çocuklarınız ahşap ürünlerin yardımı ile tamamen sağlıklı ve rahat bir kullanıma sahip olacaktır.

Kalite Politikamız

          Ahşap sektörüne yönelik ürünlerin üretimini yapan firmamızda, müşteri beklenti ve isteklerini, müşterilerimiz ile belirleyerek deneyimli teknik kadroların yönetiminde üretim yapmak temel ilkemizdir.
          Müşteri memnuniyetinin sağlanması için, ürünlerimizin üstün kalite, güvenirlilik, fiyat ve temin süresi bakımından sistem kalitemizi çalışanlarımızın katılımıyla sürekli iyileştirmek bilincindeyiz. Bu bilinçle toplam kalite anlayışı doğrultusunda yeni teknolojiyi takip etmek, yan sanayi ile bütünleşmek ve doğal çevreyi korumak temel hedefimizdir.

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

          Her türlü faaliyetimizden doğabilecek çevresel etkileri sorumluluk bilinciyle yönetiriz. Şirketimiz faaliyet alanlarına uygun düzeyde faaliyetlerinin çevresel etkilerini en az noktaya indirecek her türlü iyileştirme ve geliştirme çalışmalarını belirlemek ve uygulamak ile yükümlüdür. Şirketimizde ‘ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ bulunmaktadır.

          ART AHSAP, hammadde seçimi, üretim ve hizmet faaliyetlerinin her aşamasında çevreye yönelik ilke ve hedeflerine ulaşmak için gerekli teknik, mali ve insan kaynaklarını sağlayarak etkin bir çevre yönetim sistemi ile sürekli gelişmeyi hedef alır.

          Şirketimizden , yasal yükümlülüklerin ötesinde en iyi çevresel çözümleri uygulamaları ve çevre dostu teknolojilerin gelişmesine ve yayılmasına yardımcı olacak ve çevre bilincini artıracak her türlü girişime destek sağlamalarını bekleriz.

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ

 • Kurum, en az yasalar çerçevesinde iş yerinde çalışanların güvenliğini sağlar ve sağlığını korur ve iş ortamının iyileşmesi için sürekli geliştirmeye çalışır.
 • Çalışma koşulları göz önüne alınarak, koruyucu donanımlar çalışanlara teslim edilir.
 • Oryantasyon süreci ile birlikte İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri verilerek, sınava tabi tutulur.
 • Makinalarda yetkinlik kazandırmadan, personellerin yalnız başına çalışmasına izin verilmez.
 • Depolarda ürünler istifleme kurallarına uygun olarak istiflenir.
 • Ağır nesneleri kaldırma kurallarına uygun olarak çalışılır.
 • Makinaların periyodik olarak bakımları yaptırılır.
 • Yangın tüplerinin ve ekipmanlarının periyodik kontrolleri yapılır.
 • Elektrik tesisatlarının, kaldırma ekipmanlarının, taşıma araçlarının periyodik olarak kontrolleri ve bakımları yaptırılır.
 • İşe başlayan personellerin sağlık kontrolleri yaptırılır ve iş yeri hekimi tarafından muayene edilerek uygunluğu olduğu takdirde çalıştırılır.
 • Personellerin sağlık kontrolleri en az 3 yılda 1 yapılır.
 • Ziyaretçilere genel isg kurallarının bulunduğu kitapçık verilir ve kkd ekipmanları teslim edilerek, şirket içine alınır.
 • İş kazaları yasal süreç gereği Çalışma Bakanlığına bildirilir.
 • Şirket içinde ramak kala formları gerektiğinde doldurulur ve iş kazası olmaması için önlemler alınır.
 • Şirket içinde kullanılan kimyasalların MSDS Kartları, kimyasalın kullanıldığı yerlere asılır ve personeller bilgilendirilir.
 • Şirket içinde acil durum ekipleri kurulur ve ekiplere eğitimleri verilir. (Yangın, Tahliye Ekibi vs.)
 • Şirket içinde oy kararı ile çalışan temsilcileri seçilir ve bu temsilcilerin tüm çalışanların sözcüsü olur.
 • Yetkili olmayan kişilerin bakım, tamirat yapmasına izin verilmez.
 • Dışarıdan gelen taşeron firmaların tüm resmi belgeleri, sağlık raporları, KKD Ekipmanları, risk analizi vs. olmadan şirket içinde çalıştırılmaz.
 • Yangın tüpleri ve acil çıkış kapılarının her daim önünün açık ve kullanılabilir olması sağlanır.
 • Çalışanlara şirket içindeki kurallara anlatılır ve imzalı tutanak karşılığında bu kurallara uymaları gerektiği tabi edilir.

Yardım

No products in the cart.